Консультації онлайн Пошук
Ничитайло Михайло Юхимович.jpg
Ничитайло Михайло Юхимович
Відділ лапароскопічної хірургії та холелітіазу
Заступник директора з наукової роботи, керівник відділу лапароскопічної хірургії та холелітіазу,

Народився 6 лютого 1948 р. У 1972 р. з відзнакою закінчив Київський медичний інститут ім. О.О.Богомольця, після закінчення якого працював лікарем-хірургом у Житомирі.

Згодом навчався в ординатурі та аспірантурі Київського інституту клінічної та експериментальної хірургії МОЗ України (нині - Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О.О.Шалімова НАМНУ). Вся подальша наукова і практична діяльність Михайла Юхимовича пов'язана з цим інститутом і кафедрою торакоабдомінальної та судинної хірургії (сьогодні кафедра хірургії і трансплантології) Національної медичної академії післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика, яка функціонує на базі інституту, і де він послідовно обіймав посади асистента, доцента, професора.

З 1999 р. очолив відділ лапароскопічної хірургії і холелітіазу Інституту хірургії та трансплантології АМН України, а з 2002 р. по теперішній час обіймає посаду заступника директора інституту з наукової роботи.

М.Ю.Ничитайло - один із провідних спеціалістів у галузі хірургії печінки, жовчних шляхів і підшлункової залози, піонер та поборник лапароскопічної хірургії в Україні. Упродовж багатьох років виконує складні оперативні втручання при захворюваннях органів гепатопанкреатобіліарної зони.

М.Ю.Ничитайло - почесний член Всесвітнього товариства хірургів, член Європейського та Всесвітнього товариств гепатобіліарних та лапароскопічних хірургів, почесний член хірургічних товариств Росії, Молдови, Узбекистану. Віце-президент товариства лапароскопічних хірургів України. Оригінальні розробки оперативних втручань при рубцевих стриктурах жовчних протоків, гострому та хронічному панкреатиті, пілородуоденальних пухлинах, селезінці одержали світове визнання.

М.Ю.Ничитайло є автором 72 наукових праць, присвячених різним аспектам хірургії, у т.ч. 12 монографій, 3 підручника, 42 авторських свідоцтв і патентів на винаходи.

За його участю розроблені програми навчання з циклів лапароскопічної, гепатобіліарної хірургії, хірургічної гастроентерології. За розробку та впровадження в клінічну практику хірургічних методів електрозварювання живих, м’яких тканин у 2004 р. був удостоєний звання Лауреата Державної премії України.

Основні монографії: «Хірургія печінки та жовчовивідних шляхів», «Хірургія підшлункової залози», «Гострий панкреатит та його ускладнення», «Відео ендоскопічні  операції в хірургії та гінекології», «Мінімальноінвазивна хірургія жовчних протоків», «Пошкодження жовчних протоків  при холецистектомії та їх наслідки», та підручники «Шпитальна хірургія», «Невідкладна хірургія», «Клінічна хірургія», стали настільними книгами хірургів, лікарів-інтернів і студентів старших курсів медичних інститутів.

В 1987 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Хірургічне лікування високих рубцевих стриктур жовчних протоків»

В 1996 році захистив докторську дисертацію на тему «Лікування і профілактика ускладнень  в реконструктивній хірургії жовчних протоків»

В 2001 році був призначений професором кафедри хірургії і трансплантології Національної медичної академії післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика

В 2008 році отримав звання Заслуженого лікаря України

В 2004 році Лауреат Державної премії України

В 2003 році призначений на посаду заступника директора інституту з наукової роботи.

Інформація про наявність медичних препаратів

що були придбані за кошти державного бюджету України

 список препаратів

ЗМІНА МЕХАНІЗМУ ФІНАНСУВАННЯ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НІХТ ім. О.О. Шалімова НАМН України долучився до реалізації проекту КМУ щодо зміни механізму фінансування надання медичної допомогибільше інформації

Про інститут АДМІНІСТРАЦІЯ ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ Для фахівців ЗМІ про нас Контакти
Ми сьогодні Наша історія Академік Олександр Шалімов – пам'яті вчителя Віртуальний музей 3D тур по операційним інституту Сертифікат якості ISO 9001:2009 Адміністрація інституту Інформація для відвідувачів Пілотний проект Інноваційні методи лікування Центр лазерної хірургії Консультативна поліклініка Приймальне відділення Для учасників антитерористичних заходів For patients from abroad (Для зарубежных пациентов) Професійне вдосконалення Медична рада Конференції та з’їзди Відео для фахівців Фото для фахівців Міжнародний класифікатор хвороб МКХ 10 Пілотний проект Інституційний репозитарій Асоціація хірургів України Журнал "Клінічна хірургія" Новини Публікації про інститут Відеорепортажі про інститут
logo