Новини
Group 243.png
12 грудня 2022
Білірубін – маркер функції та захворювань печінки

Дослідження рівня білірубінів (загальний, прямий та непрямий білірубін) є базовим тестом та маркером функції печінки, а також низки захворювань чи патологічних станів.

У нормі білірубін постійно утворюється в організмі людини, а саме в печінці, та виводиться через травну та сечовивідну системи.

Підвищений вміст білірубіну (гіпербілірубінемія) свідчить про захворювання або інший патологічний стан.

Підвищення білірубіну проявляється і візуально, а саме у вигляді пожовтіння склер, шкіри та слизової оболонки ротової порожнини. В залежності від характеру патологічного процесу може змінюватися колір сечі (на темний) та калу (на світлий або знебарвлений).

Гіпербілірубінемія може бути зумовлена різними причинами: захворюваннями або станами, при яких активно руйнуються еритроцити (надпечінкова жовтяниця), порушенням етапу утилізації білірубіну в клітинах печінки (печінкова або паренхіматозна жовтяниця) або через перешкоду до виділення білірубіну по жовчних шляхах у кишківник (холестатична жовтяниця).

Вірусний чи токсичний гепатит, малярія, гемолітичні лихоманки, захворювання щитоподібної залози, пухлини печінки та жовчовивідних шляхів – це далеко не повний перелік захворювань, що протікають із симптомами гіпербілірубінемії.

Іноді підвищений рівень білірубіну, без вираженої жовтяниці, є свідченням синдрому Жильбера – спадкового захворювання, що проявляється епізодами жовтяниці та підвищенням рівня некон'югованого (вільного, непрямого) білірубіну в сироватці крові.

Синдром зустрічається у чоловіків у 2-3 рази частіше, ніж у жінок. Причиною розвитку хвороби є мутація гену, який бере участь в обміні білірубіну в організмі.

Синдром найчастіше проявляється у вигляді порушення сну, підвищеної слабкості, хронічної втоми. Особам, яким діагностовано синдром, рекомендується дотримуватися дієти та позбавитися шкідливих звичок, особливо паління та зловживання алкоголем. У складних випадках призначають жовчогінні препарати, гепатопротектори та сорбенти.

Перевірити стан свого здоров’я, зокрема печінки та жовчовивідних шляхів Ви можете в нашому Інституті.

Якісна та своєчасна діагностика дає можливість виявити хворобу на ранніх стадіях та запобігти розвитку ускладнень!

Онлайн запис на консультацію тут https://ehealth.surgery.org.ua/schedule.php

Інформація про наявність медичних препаратів

що були придбані за кошти державного бюджету України

 



список препаратів

ЗМІНА МЕХАНІЗМУ ФІНАНСУВАННЯ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

ННЦХТ ім. О.О. Шалімова НАМН України долучився до реалізації проекту КМУ щодо зміни механізму фінансування надання медичної допомоги



більше інформації

Про центр Сервіси ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ ДЛЯ ФАХІВЦІВ НОВИНИ Контакти Медтранспорт
Ми сьогодні Наша історія Адміністрація центру Наші фахівці Благодійність Наші партнери Вакансії 3D тур по операційним центру Правова інформація Сертифікати та ліцензії Публічні закупівлі Наглядова рада Вакансії Для страхових компаній Стаціонар Консультативна поліклініка Приймальне відділення Для учасників бойових дій Здати кров - врятувати життя For patients from abroad Зворотній зв'язок Подяка пацієнтам ОСВІТА Післядипломна освіта Навчання в аспірантурі Медична рада Конференції та з’їзди Клінічні випадки Міжнародний класифікатор хвороб МКХ 10 Новий механізм фінансового забезпечення Інституційний репозитарій Асоціація хірургів України Журнал "Клінічна хірургія" Новини Публікації про центр Контактна інформація Як доїхати
logo