Лікування аденоми передміхурової залози

Лікування аденоми передміхурової залози може бути оперативним або медикаментозним.

Медикаментозне лікування аденоми ефективно лише на перших стадіях захворювання, коли хворий може вільно мочитися. В даний час існують препарати, які дозволяють не тільки полегшити перебіг аденоми, але і зменшити обсяг збільшеної залози. Однак ці препарати повинні застосовуватися строго за призначенням лікаря після проходження повного обстеження. Оперативне лікування: зараз в арсеналі у лікарів є кілька варіантів операцій, як відкритих, так і ендоскопічних. При великих аденомах (більше 80 куб.см. в обсязі) проводиться позаділонна аденомектомія або черезпузирна аденомектомія. Ці втручання виконуються відкритим доступом. При невеликих і середніх розмірах простати виконується трансуретральна резекція простати (ТУР), в ході якої тканину залози видаляється через сечовипускальний канал.

НЕДОЛІКИ ДАНИХ МЕТОДІВ

  • суттєва операційна травма
  • високі анестезіологічні ризики
  • нетримання сечі
  • порушення сексуальної функції
  • ретроградна еякуляція
  • велика кількість протипоказань при супутніх захворюваннях

ПОВНОЦІННА АЛЬТЕРНАТИВА ХІРУРГІЧНОГО ВИДАЛЕННЯ ПРОСТАТИ

Національний Інститут хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова пропонує повноцінну альтернативу як хірургічного видалення простати, так і ендоскопічної трансуретральної резекції (ТУР) - ЕМБОЛІЗАЦІЮ АРТЕРІЙ ПРОСТАТИ. Це відносно молодий метод і застосовується широко з початку 2000-х років. ЕАП є безболісною малоінвазивної процедурою, тому загальне знеболювання не потрібно. Застосовується тільки місцева анестезія в місці пункції артерії, на правому стегні нижче пахової складки або в ділянці ліктьового згину. Єдиними відчуттями під час процедури буде періодично виникає відчуття тепла в животі при введенні рентгенконтрастного препарату.

ПЕРЕВАГИ ЕАП

  • Мінімум больових відчуттів в післяопераційному періоді (по відчуттях для пацієнта ЕАП - процедура, не операція);
  • Швидке відновлення працездатності (відсутність розрізів і швів);
  • Вкрай низька ймовірність будь-яких ускладнень у порівнянні з хірургічними методами лікування;
  • Термін госпіталізації - 1-3 діб (за кордоном ЕАП виконується найчастіше амбулаторно);
  • Пацієнтам не потрібно перев'язки, проведення знеболення та інтенсивної терапії, стороння допомога.

ЯКІ ПОКАЗАННЯ ЕАП

  • Обсяг передміхурової залози понад 60 см3
  • Клінічно значуще зниження уродинамических показників
  • Істотне погіршення якості життя, пов'язане з проблемами сечовипускання.

ЯКІ ПРОТИПОКАЗАННЯ ЕАП

  • Ниркова недостатність.
  • Виражений облітеруючий атеросклероз нижніх кінцівок.
  • Гострі інфекції органів малого таза.
  • Камені сечового міхура.
  • Рак передміхурової залози (відносне протипоказання).

ЕМБОЛІЗАЦІЮ АРТЕРІЙ ПРОСТАТИ ВИКОНУЮТЬ В НАЦІОНАЛЬНОМУ ІНСТИТУТІ ХІРУРГІЇ ТА ТРАНСПЛАНТОЛОГІЇ ІМЕНІ О.О. ШАЛІМОВА

Процедура виконується в спеціально обладнаній за європейськими стандартами рентгенопераційній, яка оснащенна ангіографічним апаратом. В ході процедури ендоваскулярні хірурги контролюють свої маніпуляції за допомогою ангіографії, що дозволяє їм бачити внутрішні структури організму на спеціальних моніторах.

ХТО ВИКОНУЄ ЕМБОЛІЗАЦІЮ В НАЦІОНАЛЬНОМУ ІНСТИТУТІ ХІРУРГІЇ ТА ТРАНСПЛАНТОЛОГІЇ ІМЕНІ О.О. ШАЛІМОВА

ЕАП є однією з найбільш ювелірно найскладніших серед усіх різновидів рентгенендоваскулярної хірургії, оскільки вимагає знання дрібної анатомії і нюансів васкуляризації артерій таза, бездоганного володіння різними методиками катетеризації артерій, а також досвідом роботи з судинами діаметром менше 1 мм, тому виконувати її можуть тільки висококваліфіковані, спеціально навчені ендоваскулярні хірурги. Ендоваскулярні хірурги виконують велику кількість різних внутрішньосудинних операцій на артеріальних і венозних судинах. 

ПІДГОТОВКА ДО ПРОЦЕДУРИ

Після консультації уролога і ендоваскулярного хірурга Вам буде призначений перелік аналізів і консультацій. Це не порожня формальність. Дані аналізів можуть надати важливу діагностичну інформацію, яка може впливати на вибір методу лікування і його тактику. Детально про безпосередню підготовку до процедури Ви поговоріть з лікарем. Як правило, емболізація виконується в день госпіталізації або на наступний день. В цей день рекомендується утриматися від сніданку. Оскільки в ході процедури виконується прокол артерії у верхній частині правого стегна, необхідно заздалегідь поголити цю область (стегно і пах праворуч).

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ ПІД ЧАС ПРОЦЕДУРИ

Під час процедури Ви будете лежати на спині на спеціальному ангіографічному столі. Перед початком процедури ендоваскулярний хірург Національного Інституту хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова обробить зону доступу до артерії спеціальним антисептиком і накриє Вас стерильними простирадлами. У процесі втручання ендоваскулярний хірург буде заздалегідь попереджати Вас про свої дії, а також про відчуття, які у Вас можуть виникнути. Ви можете вільно розмовляти з хірургом, задавати йому питання. Шкіра знеболюється введенням місцевого анестетика (новокаїну або лідокаїну) і втрачає больову чутливість. Потім в артерію вводиться катетор. Ці маніпуляції абсолютно безболісні. Під контролем рентгеноскопії лікар проведе ангіографію внутрішніх клубових артерій, виявить артерії простати з подальшою їх катеторизацією і введенням в їх просвіт стандартних емболізуючих частинок де ангіографічно виявляється припинення кровотоку по артеріям простати. У більшості випадків закривають праву і ліву артерію простати з одного артеріального доступу. В процесі процедури можливо виникнення почуття тепла в животі або ногах - це нормальна реакція організму на введення контрастної речовини.

ТРИВАЛІСТЬ ЕМБОЛІЗАЦІЇ АРТЕРІЙ ПРОСТАТИ

Тривалість процедури визначається, в першу чергу, будовою судинної системи пацієнта, а також досвідом ендоваскулярного хірурга. У більшості випадків ЕАП займає від 30 до 60 хвилин. У рідкісних ситуаціях при наявності особливостей будови судинної системи тривалість процедури може збільшитися (в цьому випадку потрібно більше часу для установки катетора в артерії простати).

По черзі виконується катеторизація правої і лівої артерії і її емболізація до припинення заповнення контрастом тканини пухлини. Тривалість госпіталізації для проведення ЕАП становить, в середньому, 2 дня. Після операції пацієнт приймає антибіотик для профілактики інфекційних ускладнень. Незважаючи на те, що виписка можлива вже на наступний день після процедури, активне лікування протягом 1-2 днів після ЕАП значно зменшує загальні терміни одужання пацієнтів.

ЧИ ПОВ'ЯЗАНЕ ВТРУЧАННЯ З ОПРОМІНЕННЯМ

Дійсно, в ході ЕАП використовується рентгенівське випромінювання. Однак особливістю сучасних ангіографічних апаратів є використання вкрай низьких доз опромінення. В середньому, доза опромінення пацієнта в ході емболізації, не перевищує дози при діагностичній флюорографії (рентгеноскопії грудної клітини). Крім того, одним із завдань ендоваскулярного хірурга, що виконує втручання є максимальне скорочення часу використання рентгеноскопії. У цьому питанні ключовим фактором є досвід лікаря.

РЕЗУЛЬТАТИ ЕМБОЛІЗАЦІЇ АРТЕРІЙ ПРОСТАТИ

  • зникнення помилкових позивів на сечовипускання
  • відновлення фізіологічної частоти сечовипускання
  • зменшення загальних розмірів передміхурової залози на 30-50%
  • зменшення розмірів аденоми передміхурової залози на 40-80%

Телефон для консультацій (044) 454 20 65

rsurgery@evsu.org

 

 

Інформація про наявність медичних препаратів

що були придбані за кошти державного бюджету України

 



список препаратів

ЗМІНА МЕХАНІЗМУ ФІНАНСУВАННЯ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

ННЦХТ ім. О.О. Шалімова НАМН України долучився до реалізації проекту КМУ щодо зміни механізму фінансування надання медичної допомоги



більше інформації

Про центр Сервіси ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ ДЛЯ ФАХІВЦІВ НОВИНИ Контакти Медтранспорт
Ми сьогодні Наша історія Адміністрація центру Наші фахівці Благодійність Наші партнери Вакансії 3D тур по операційним центру Правова інформація Сертифікати та ліцензії Публічні закупівлі Наглядова рада Вакансії Для страхових компаній Стаціонар Консультативна поліклініка Приймальне відділення Для учасників бойових дій Здати кров - врятувати життя For patients from abroad Зворотній зв'язок Подяка пацієнтам ОСВІТА Післядипломна освіта Навчання в аспірантурі Медична рада Конференції та з’їзди Клінічні випадки Міжнародний класифікатор хвороб МКХ 10 Новий механізм фінансового забезпечення Інституційний репозитарій Асоціація хірургів України Журнал "Клінічна хірургія" Новини Публікації про центр Контактна інформація Як доїхати
logo