Консультації онлайн Пошук
10 листопада 2020
Привітання Президента НАН України академіка Анатолія Загороднього з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку

Шановні колеги, дорогі друзі!

Заснований ЮНЕСКО Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку, що його світ відзначає 10 листопада, є доброю нагодою згадати про визначальну роль науки в цивілізаційному розвитку людства, в  житті кожного з нас. На жаль, цьогоріч цей день, як і багато інших святкових подій, затьмарений пандемією коронавірусу. Водночас саме це свято дає надію на успіх у подоланні лиха, яке спіткало мільйони людей, бо лише наука здатна здолати його. Сьогодні тисячі науковців пліч-о-пліч із медиками прийняли виклик і протистоять небезпечній хворобі. Проте боротьба з COVID-19 – лише одна з віх на шляху науки, який ніколи не був легким.

Порівняно із земною історією людство ще дуже й дуже молоде. І саме нові знання про світ допомогли йому зіп’ястися на ноги і тепер допомагають подорослішати й дати раду подеколи небажаним наслідкам його бурхливої і часом необдуманої діяльності. Наука, наче та казкова чарівна паличка, покращує наше існування, робить його безпечнішим і зручнішим, долає голод і хвороби, подовжує життя й підвищує його якість.

Наука повсякчас розсуває межі відомого, дивиться далі, за обрій, і бачить більше, відкриває закони, які керують Всесвітом. Не менш важлива її функція – залишатися надійним бастіоном здорового ґлузду і наукового світогляду в часи, коли все піддається сумніву й відбувається наступ войовничого невігластва.

Я певен, що наука сьогодні спроможна знову, вже вкотре, змінити світ на краще. Не в останню чергу тому, що сама не боїться змінюватися, переглядати гіпотези, які не знайшли підтвердження, відкидати нежиттєздатні концепції, визнавати хиби й продовжувати пошуки.

Національна академія наук України також готова до змін на вимогу часу. Так збіглося, що незадовго до цього свята ми визначили напрями та пріоритети її реформування. Маємо великі плани на майбутнє і прагнемо зробити науку ближчою та зрозумілішою, збільшити її присутність, помітність і важливість у житті українців. Тому всі ми маємо бути речниками, захисниками і апостолами науки. Вона дійсно на це заслуговує, а ми їй безмежно зобов’язані. Навіть якщо не всі здогадуються, наскільки.

Цього дня, який проходить під знаком «світла науки і знання», бажаю кожному міцного здоров’я, оптимістичного настрою та успіху в усіх справах!

 

З глибокою повагою
Президент Національної академії наук України
академік Анатолій Загородній

Інформація про наявність медичних препаратів

що були придбані за кошти державного бюджету України

 список препаратів

ЗМІНА МЕХАНІЗМУ ФІНАНСУВАННЯ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НІХТ ім. О.О. Шалімова НАМН України долучився до реалізації проекту КМУ щодо зміни механізму фінансування надання медичної допомогибільше інформації

ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ ТРАНСПЛАНТАЦІЯ Про інститут АДМІНІСТРАЦІЯ ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ Для фахівців ЗМІ про нас Контакти ВАКАНСІЇ
НОРМАТИВНО ПРАВОВА БАЗА Іноформація для пацієнтів, що потребують трансплантації Ми сьогодні Наша історія Академік Олександр Шалімов – пам'яті вчителя Віртуальний музей 3D тур по операційним інституту Сертифікат якості ISO 9001:2009 Адміністрація інституту Інформація для відвідувачів Пілотний проект Інноваційні методи лікування Центр лазерної хірургії Консультативна поліклініка Приймальне відділення Для учасників антитерористичних заходів For patients from abroad (Для зарубежных пациентов) Подяка пацієнтам Професійне вдосконалення Медична рада Конференції та з’їзди Відео для фахівців Фото для фахівців Міжнародний класифікатор хвороб МКХ 10 Пілотний проект Інституційний репозитарій Асоціація хірургів України Журнал "Клінічна хірургія" Лабораторний супровід Новини Публікації про інститут Відеорепортажі про інститут
logo