Консультації онлайн Пошук
Наукові відділи та клінічні відділення
Наукові відділи та клінічні відділенняВідділення онкологіїВідділ торако-абдомінальної хірургіїВідділ трансплантації та хірургії печінкиВідділ хірургії підшлункової залози, лапароскопічної та реконструктивної хірургії жовчовивідних протокВідділ хірургії магістральних судинВідділ мікросудинної, пластичної та відновлювальної хірургіїВідділ трансплантації ниркиВідділ трансплантації та хірургії серцяВідділ хірургії поєднаної патології та захворювань заочеревинного просторуВідділ ендоваскулярної хірургії та інтервенційної радіологіїВідділ анестезіології та інтенсивної терапіїВідділ променевої та функціональної діагностикиВідділення ендоскопіїЛабораторія біохімії та бактеріологіїЛабораторія патоморфології та цитологіїВідділ науково-організаційної роботи та інформаціїВідділ експериментальної хірургіїЗагальні клінічні підрозділи
Лабораторія патоморфології та цитології
Опис відділу Співробітники відділу

Лабораторія відіграє важливе значення не лише в інституті, але й далеко за його межами. Унікальні методи дослідження, колосальний досвід колективу та повна самовіддача забезпечили лабораторії авторитет серед всіх медичних закладів держави.

Основні напрямки науково-практичної діяльності:

В лабораторії патоморфології та цитології щорічно досліджується біля 20000 гістологічних та більше 3 000 цитологічних діагностичних об’єктів.  Багатопрофільність хірургічної клініки Інституту визначає діапазон і напрямки клінічних досліджень. В лабораторії проводяться дослідження стравоходу, шлунку, кишечника, підшлункової залози, печінки, жовчного міхура, нирок, легенів та бронхів, лімфатичних вузлів, судин, статевих  органів.

В лабораторії використовується найбільш точна, морфологічна, діагностика гелікобактеріозу (гелікобактер пилори) - інфекції, яка суттєво впливає на перебіг виразкових процесів в шлунку та дванадцятипалій кишці.

Співробітники лабораторії мають унікальний досвід використання кількісних морфологічних методів для клінічної та доклінічної діагностики.

Дослідження мазків периферичної крові з пальця з використанням сучасних комп’ютерних технологій дозволяє визначити вираженість ендогенної інтоксикації, ефективно прогнозувати виникнення ускладнень у післяопераційному періоді, проводити моніторінг пацієтів після трансплантації, виявити активність вірусної інфекції, виявити причини хронічної втоми, поганого самопочуття у людей, які не мають якихось певних проявів хвороби і не знають до лікаря якого профілю їм слід звернутись.

Методика приваблює простотою отримання достатньої кількості діагностичного матеріалу, відсутністю загрози ускладнень, можливістю кількісної оцінки та зменшенням ролі суб’єктивного фактора. Тому вона пропонується для використання не тільки в умовах хірургічної клініки, а в інших обставинах – при диспансерному нагляді, при контролі за ефективністю лікування, при апробації лікарських препаратів, забезпеченні скрінінгових досліджень, створенні індивідуальних банків даних, страхування медичних і лікувальних ризиків.

При необхідності дослідження біоптатів печінки при хронічному гепатиті С, а також в умовах ішемії, реперфузії та кризу відторгнення при пересадці печінки, традиційне морфологічне дослідження доповнюється кількісним дослідженням, яке дозволяє визначені критерії зворотності  і незворотності дистрофічного процесу в печінці, а також прогнозувати розвиток фіброзу і цирозу печінки.

При дослідженні біопсій бронхів (гістологічного та цитологічного матеріалу) на основі кількісної морфології визначається наявність бронхіальної обструкції або прогнозується ймовірність її розвитку.

Дослідження зішкрібків зі слизової оболонки щоки (букальний епітелій) дозволяє отримати додаткову інформацію щодо стану слизової оболонки травного каналу, визначити рівень диспластичних процесів. Така інформація може бути корисною при діагностиці і диференціальній діагностиці пухлин, а також може бути приводом до поглибленого обстеження навіть при відсутності клінічних проявів захворювання.

За останні 10 років в лабораторії захищено 6 кандидатських дисертацій, виконано морфологічні фрагменти багатьох науково-дослідних та дисертаційних робіт. Розроблено методику оцінки кількісних морфологічних параметрів на основі системного аналізу. Опубліковано більше 300 наукових праць, зареєстровано 12 винаходів та авторські права на науково-практичні розробки.

 

Інформація про наявність медичних препаратів

що були придбані за кошти державного бюджету України

 список препаратів

ЗМІНА МЕХАНІЗМУ ФІНАНСУВАННЯ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НІХТ ім. О.О. Шалімова НАМН України долучився до реалізації проекту КМУ щодо зміни механізму фінансування надання медичної допомогибільше інформації

ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ ТРАНСПЛАНТАЦІЯ Про інститут АДМІНІСТРАЦІЯ ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ Для фахівців ЗМІ про нас Контакти ВАКАНСІЇ
НОРМАТИВНО ПРАВОВА БАЗА Іноформація для пацієнтів, що потребують трансплантації Ми сьогодні Наша історія Академік Олександр Шалімов – пам'яті вчителя Віртуальний музей 3D тур по операційним інституту Сертифікат якості ISO 9001:2009 Адміністрація інституту Інформація для відвідувачів Пілотний проект Інноваційні методи лікування Центр лазерної хірургії Консультативна поліклініка Приймальне відділення Для учасників антитерористичних заходів For patients from abroad (Для зарубежных пациентов) Подяка пацієнтам Професійне вдосконалення Медична рада Конференції та з’їзди Відео для фахівців Фото для фахівців Міжнародний класифікатор хвороб МКХ 10 Пілотний проект Інституційний репозитарій Асоціація хірургів України Журнал "Клінічна хірургія" Лабораторний супровід Новини Публікації про інститут Відеорепортажі про інститут
logo