09 січня 2025

Оклюзія брахіоцефального стовбуру

05.jpg

Три роки тому 69-річний пацієнт переніс інсульт, а згодом — інфаркт. Попри серйозні симптоми, він не проходив обстеження серцево-судинної системи, що ускладнило ситуацію. Задишка, дискомфорт у грудній порожнині, проблеми рухової активності правої верхньої і нижньої кінцівки. Після інфаркту лікарі за місцем проживання змогли встановити йому стент для відновлення кровотоку, але виявили тотальну оклюзію брахіоцефального стовбуру (який постачає кров до головного мозку) та критичне ураження коронарних артерій. Через високі ризики летальності в операції пацієнтові відмовили.

Чолрвік звернувся до нашого Центру, де його випадок розглянули на міждисциплінарному консиліумі. Командою кардіо- та судинних хірургів було вирішено виконати складну симультанну операцію: 

одночасно протезування брахіоцефального стовбуру за допомогою штучного біфуркаційного протезу та коронарне шунтування на працюючому серці, без використання апарату штучного кровообігу. 

Уже наступного дня після операції пацієнт був переведений з реанімації до профільного клінічного відділення, а на третю добу – самостійно пересувався й вільно рухав рукою. 

Цей випадок ще раз підтверджує: у медицині немає безвихідних ситуацій. Завдяки досвіду наших хірургів та сучасним методикам лікування, які застосовує наш багатопрофільний високоспеціалізований Центр, ми допомагаємо пацієнтам повернутися до повноцінного життя.

Запис на консультацію кардіолога 093-700-55-73