Електрофорез багатої тромбоцитами плазми власної крові пацієнта
Метод ЕФАК базується на введенні тромбоцитів через природні отвори шкіри (протоки потових та сальних залоз, волосяні фолікули) під дією зовнішнього електромагнітного поля. Таке введення є абсолютно безболісним та безпечним для пацієнта внаслідок відсутності будь-яких ускладнень. Ці факти  дозволили нам успішно застосовувати запропонований метод. 
 
Метод ЕФАК показав свою дієвість при наступних станах після травм та оперативних втручань:
 
1. Поверхневі та глибокі крововиливи.
2. Ушкодження нервів кінцівок та обличчя.
3. Ушкодження сухожилок кінцівок.
4. Опікові ураження шкіри.
5. Набряки та больові відчуття в кінцівках.
6. Захворювання поверхневих тканин, шкіри, підшкірної клітковини м’язів, що виникли з різних причин.
7. Захворювання опорно-рухового апарату –  поліартропатії, артрози, ураження синовіальних оболонок суглобів та сухожиль.
8. Рубці  тканин, що виникали після травм та оперативних втручань.
9. Захворювання хребта - остеохондроз, «корінцевий синдром», а також порушення амортизаційної функції міжхребцевих дисків.
 
Проведеними експериментально-клінічними дослідженнями доведено, що застосування методу ЕФАК в найближчий час після отриманих травм або оперативних втручань, прискорює в 2-3 рази терміни загоєння тканин з відновленням їх повноцінної функції.   
 
Пріоритетність розробленого методу належить авторському колективу ДУ «НІХТ імені О.О. Шалімова» НАМН України, що підтверджено 4-ма патентами України, двома авторськими свідоцтвами на винахід, результатами гістологічних та гістохімічних досліджень, а також більш ніж 30-ма публікаціями в фахових виданнях України та за її межами.