Ми сьогодні
Ми сьогодні

Вас вітає флагман української хірургії, унікальне місце, де тисячі людей отримують новий шанс на життя – Національний науковий центр хірургії та трансплантологіїї ім. О.О. Шалімова НАМН України. Корпуси Центру привертають до себе увагу сучасною архітектурою, охайністю прибудинкової території та наявністю зеленої зони навкруги. Незважаючи на рій відвідувачів і працівників, в Центрі чітко скоординована внутрішня комунікація, наявні зручні місця для паркування. В лікувальний процес впроваджені найсучасніші стандарти діагностики, хірургічного та реабілітаційного лікування, що спираються на локальні клінічні протоколи з урахуванням останніх рекомендацій світових професійних медичних асоціацій.

Консультативна поліклініка оснащена сучасним медичним обладнанням експертного класу.

Щороку в клініці Центру виконується понад 7 тисяч складних реконструктивних та високотехнологічних хірургічних втручань, результати яких відповідають рівню кращих медичних центрів світу, в поліклініці надається консультативно-діагностична допомога майже 25 тисячам громадян України. Крім того, спеціалістами Центру здійснюється близько 300 оперативних втручань в інших лікувальних установах України та на виїзді - за завданням відділу екстреної консультативної допомоги МОЗ України.

Центр має велику кількість операційних залів, які обладнано найсучаснішою хірургічною та анестезіологічною технікою.

Саме в нашій клініці, висококваліфікованими спеціалістами Центру вперше в Україні було виконано:

  • трансплантацію печінки від живого родинного донора (2001 р.),
  • трансплантацію серця (2001 р.).
  • трансплантацію кісті (2004 р.),
  • одночасну трансплантацію підшлункової залози та нирки від живого родинного донора (виконана вперше серед країн СНД в 2005 р.),
  • трансплантацію легень від двох живих родинних донорів (2016 р.).

Структура Центру включає адміністрацію та апарат управління, науковий підрозділ, клініку на 460 ліжок, консультативну поліклініку, інженерний та господарський сектори. В складі наукового підрозділу функціонують 14 науково-дослідних відділів та 5 лабораторій. Клініка налічує 8 відділень, 4 лабораторії, 9 груп та кабінетів спеціальних досліджень.

Всього в Центрі працює 1055 співробітників, в тому числі лікарів та наукових співробітників – 245, з них вчений ступінь доктора наук мають 24, кандидата наук – 55. Вчене звання професора мають 10 спеціалістів, старшого наукового співробітника – 22; заслужених діячів науки і техніки – 8, заслужених лікарів України – 17.

Понад 650 наукових розробок Центру захищені патентами та впроваджені в практику. Технологія електрозварювання живих м’яких тканин, розроблена разом з науковцями Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України, не має аналогів у світі. Наукові розробки спеціалістів Інституту з 15 проблем удостоєні Державних премій України та СРСР. Результати наукових досліджень послужили матеріалами для захисту 208 кандидатських та докторських дисертацій, понад 6 тисяч наукових статей, 104 монографій.

Основні напрямки наукових досліджень колективу Центру:

  1. Вдосконалення методів діагностики, розробка та впровадження нових технологій надання хірургічної допомоги при патології органів травлення (стравоходу, шлунку, кишечника, печінки, жовчних шляхів, підшлункової залози), серцево-судинної системи (серця, аорти та її гілок, периферичних артерій, венозних судин), та органів грудної клітки (легенів, трахеї та бронхів, видалення пухлин середостіння).
  2. Вивчення особливостей функціонування трансплантованих органів (нирка, печінка, серце, легені, підшлункова залоза) і патогенезу реакцій їх відторгнення, розробка нових, більш ефективних технологій трансплантації органів.
  3. Дослідження особливостей функціонування аутотрансплантатів складних комплексів тканин та розробка методів підвищення частоти їх приживання і ефективної функціональної адаптації.
  4. Розробка нових методик мініінвазивних оперативних втручань (ендоваскулярних, відеоскопічних, ендоскопічних, через шкірних під рентген- та ультразвуковим контролем), визначення показів до них, оцінка клінічної та економічної ефективності, впровадження їх в практику охорони здоров'я.
  5. Обґрунтування, розробка та впровадження альтернативних (безшовних) методів з’єднання біологічних тканин, апаратів та пристроїв для їх виконання.
  6. Розробка хірургічного інструментарію та хірургічних матеріалів.
  7. Дослідження патогенезу післяопераційних ускладнень (гнійно-септичних, тромбоемболічних та ін.), розробка ефективних технологій їх профілактики та лікування.

На базі Національного наукового центру хірургії та трансплантологіїї ім. О. О. Шалімова НАМН України функціонують:

Проблемна комісія „Хірургія”

Спеціалізована вчена рада Д 26.561.01 з захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) медичних наук зі спеціальностей 14.01.03 – хірургія та 14.01.08 – трансплантології та штучні органи

Кафедра хірургії та трансплантології Державної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика

Редакції журналів «Клінічна хірургія», «Трансплантологія»

Асоціація хірургів України

Асоціація судинних хірургів України

       Асоціація трансплантології України

      Асоціація ендоваскулярної хірургії та інтервенційної радіології України

      Асоціація баріатрічної хірургії України.

 

Інформація про наявність медичних препаратів

що були придбані за кошти державного бюджету України

 



список препаратів

ЗМІНА МЕХАНІЗМУ ФІНАНСУВАННЯ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

ННЦХТ ім. О.О. Шалімова НАМН України долучився до реалізації проекту КМУ щодо зміни механізму фінансування надання медичної допомоги



більше інформації

Про центр Сервіси ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ ДЛЯ ФАХІВЦІВ НОВИНИ Контакти Медтранспорт
Ми сьогодні Наша історія Адміністрація центру Наші фахівці Благодійність Наші партнери Вакансії 3D тур по операційним центру Правова інформація Сертифікати та ліцензії Публічні закупівлі Наглядова рада Вакансії Для страхових компаній Стаціонар Консультативна поліклініка Приймальне відділення Для учасників бойових дій Здати кров - врятувати життя For patients from abroad Зворотній зв'язок Подяка пацієнтам ОСВІТА Післядипломна освіта Навчання в аспірантурі Медична рада Конференції та з’їзди Клінічні випадки Міжнародний класифікатор хвороб МКХ 10 Новий механізм фінансового забезпечення Інституційний репозитарій Асоціація хірургів України Журнал "Клінічна хірургія" Новини Публікації про центр Контактна інформація Як доїхати
logo