11 лютого 2025

Ендоскопічна папілектомія з ендобіліарним стентуванням

photo_2025-02-11_09-06-56.jpg

Аденоми великого дуодеального сосочка зустрічаються досить рідко та складають 1 % всіх новоутворень ШКТ. При цьому частота малігнізації (перехід в злоякісність) аденом досягає 30-65%. Єдиним методом лікування є хірургічне втручання. На сьогодні ендоскопічна папілектомія є сучасним та мініінвазивним методом лікування доброякісних новоутворень великого сосочка дванадцятипалої кишки.

До ННЦХТ імені О.О. Шалімова звернулась пацієнтка, у якої було виявлено пухлину великого дуоденального сосочка, розмірами 2,5*3,7 см. Під загальною анестезією хворій було виконано ендоскопічну петлеву резекцію новоутворення єдиним блоком, з подальшою аргоноплазмовою абляцією периампулярної зони. 

Враховуючи тривалий холангіт, для адекватного відтоку інфікованої жовчі, проведено селективну канюляцію вічка загальної жовчної протоки та встановлено тимчасовий пластиковий ендобіліарний стент.  

Після операції пацієнтка одразу переведена в профільне клінічне відділення, а вже на п’яту добу була виписана в задовільному стані. Післяопераційний період минув без ускладнень.

Через деякий час пацієнтка звернеться до Центру для видалення стенту та періодично буде приїжджати на контрольні огляди.

Запис на консультацію 093-700-55-73