30 жовтня 2024

Солідна псевдопапілярна неоплазія підшлункової залози

photo_2024-10-30_11-24-13.jpg

До ННЦХТ ім.О.О. Шалімова звернулася 18-річна пацієнтка. Дівчина захворіла в кінці 2023 року, коли вперше з’явився дискомфорт в епігастральній ділянці, періодична нудота та загальна слабкість. На УЗД в неї виявили новоутворення голівки підшлункової залози. Спостерігалася за місцем проживання, допоки пухлина суттєво не збільшилась у розмірах.

Після звернення у наш Центр пацієнтку було ретельно обстежено. КТ та МРТ дослідження підтвердили діагноз: ознаки гіповаскулярного утворення голівки підшлункової залози (солідна псевдопапілярна неоплазія), розміри пухлини: 21мм х 23 мм х 25 мм.

Кейс було розглянуто на міждисциплінарному онкоконсиліумі, фахівцями прийнято рішення виконати мініінвазивне оперативне втручання: лапароскопічну no-touch пілорусзберігаючу панкреатодуоденектомію з лімфаденектомією. Клінічний випадок ускладнювався нетиповим анатомічним варіантом розгалуження судин панкреатодуоденальної зони. Загальна печінкова протока 2-3 мм, вірсунгова протока 1-2 мм.

Для зменшення інтраопераційної крововтрати та венозної конгестії (приливання і аномальне накопичення крові в якому-небудь органі) панкреатодуоденального комплексу попередньо було застосовано «CLIP» лігування гастродуоденальної артерії та нижньої панкреатодуоденальної артерії. З метою профілактики можливого метастазування пухлини була виконана реверсійна кохерезація за «Jichi» методом. Реконструктивний етап виконано на одній петлі за Child. Інтраопераційна крововтрата у пацієнтки склала до 100 мл.

Таким чином, застосування лапароскопічного методу в даному випадку мав ряд суттєвих переваг:

  • мінімізація хірургічної травми, а отже й крововтрати
  • зменшення ризику післяопераційних ускладнень
  • швидке післяопераційне відновлення
  • значне покращення косметичного ефекту для пацієнта
  • покращення якості життя у віддаленому післяопераційному періоді.

Запис на консультацію хірурга 093-700-55-73