15 листопада 2023

Уротеліальна карцинома сечового міхура

photo_2023-11-15_08-35-55.webp

Для одного з наших пацієнтів шлях захисту Батьківщини розпочався ще у 2014 році. Спочатку служба на «0», а згодом, вже в якості інструктура він почав передавати свій бойовий досвід молодшим товаришам. Хвороба обірвала усі подальші плани, поклавши початок нескінченним госпіталізаціям, обстеженням та лікуванню. На початку цього літа у молодого чоловіка з’явились кров’яні виділення з уретри, а незабаром зовсім припинилось сечовипускання, розвинулась гемотампонада сечового міхура, тобто сечовий міхур був повністю заповнений кров’яними згустками.

Під час першої госпіталізації йому було виконано цистоскопію, евакуацію гемотампонади та виявлено причину кровотечі – новоутворення, з якого взяли біопсію. Так пацієнту діагностували уротеліальну карциному сечового міхура.

За рахунок проростання пухлини у вічко лівого сечоводу розвинувся уретерогідронефроз лівої нирки (порушення току сечі, що призводить до розширення ниркової миски), що зумовило необхідність проведення перкутанної  нефростомії (черезшкірного дренажу для відтоку сечі).

Однак, кровотечі набули системного характеру, а селективна (прицільна) емболізація судин, що кровопостачали пухлину, виявилась неефективною.

Складна клінічна картина обґрунтувала переведення пацієнта до нашого Центру. Після розгляду клінічного випадку на  мультидисциплінарному онкологічному консиліумі було вирішено першим етапом виконати радикальну цистпростатектомію з деривацією сечі за Брікером, з розширеною тазовою лімфаденектомією, та формуванням резервуару для сечі з частини тонкого кишківника.

Операція та післяопераційний період пройшли без ускладнень. Пацієнта виписано на амбулаторне лікування, де він готується до другого, реконструктивного втручання, будує плани на життя та планує продовжити військову службу.

Відділ трансплантації нирки 044-408-19-00, 044-454-20-62