Новини
Клин случай (6).jpg
09 вересня 2021
Для чого потрібен курс тематичного удосконалення «Теоретичні та практичні питання гістосумісності та імуногенетики»

З розвитком трансплантації в Україні, крім філігранної техніки хірургічної майстерності, стали актуальними питання лабораторної верифікації генетичної ідентичності донорського органу і розробки єдиних лабораторних стандартів для моніторингу його відторгнення.

Ключову роль в ініціації і розвитку реакції відторгнення грають генетично детерміновані антигени тканинної сумісності, які знаходяться на мембрані клітин різних тканин. Ці надзвичайно поліморфні гени формують головний комплекс гістосумісності, який називається HLA (human leucocyte antigens).

Основна ідея біологічної сумісності тканин при трансплантації полягає в тому, що відторгнення не буде розвиватись, якщо донор трансплантата та реципієнт мають однакові антигени HLA чи мають максимально схожі антигени, щоб знизити реактивність імунної системи і дати можливість органу функціонувати.

Для ідентифікації HLA в світі створили мережу спеціалізованих лабораторій, які керуються розробленими правилами і нормами розробленими визнаними організаціями Європи EFI (European Federation Immunogenetics) і США (American Society Histocompatibility Immunogenetics).

HLA генотипування і ідентифікація HLA-антитіл це дуже високотехнологічні методи лабораторного дослідження, які вимагають відповідного обладнання і системи підготовки відповідних кадрів. До недавнього часу в Україні HLA-генотипування було практично припинено. І тільки зараз йде відновлення цієї дуже важливої ​​ланки в трансплантації.

Подробиці курсу за посиланням:

https://www.surgery.org.ua/News/Details/1be0215a-be68-4cf6-bcd3-510a1075209d?fbclid=IwAR2HHwXJhw-jVdOHgXupXIJak8LoFmVYqS1qM-35XqQzvqx67VLsud7H3Io

Контактна особа: Полончук Наталія Михайлівна +380672696736

Інформація про наявність медичних препаратів

що були придбані за кошти державного бюджету України

 список препаратів

ЗМІНА МЕХАНІЗМУ ФІНАНСУВАННЯ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

ННЦХТ ім. О.О. Шалімова НАМН України долучився до реалізації проекту КМУ щодо зміни механізму фінансування надання медичної допомогибільше інформації

Про центр Сервіси ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ ДЛЯ ФАХІВЦІВ НОВИНИ Контакти Медтранспорт
Ми сьогодні Наша історія Адміністрація центру Наші фахівці Благодійність Наші партнери Вакансії 3D тур по операційним центру Правова інформація Сертифікати та ліцензії Публічні закупівлі Наглядова рада Вакансії Для страхових компаній Стаціонар Консультативна поліклініка Приймальне відділення Для учасників бойових дій Здати кров - врятувати життя For patients from abroad Зворотній зв'язок Подяка пацієнтам ОСВІТА Післядипломна освіта Навчання в аспірантурі Медична рада Конференції та з’їзди Клінічні випадки Міжнародний класифікатор хвороб МКХ 10 Новий механізм фінансового забезпечення Інституційний репозитарій Асоціація хірургів України Журнал "Клінічна хірургія" Новини Публікації про центр Контактна інформація Як доїхати
logo