Клин случай (6).jpg
09 вересня 2021
Для чого потрібен курс тематичного удосконалення «Теоретичні та практичні питання гістосумісності та імуногенетики»

З розвитком трансплантації в Україні, крім філігранної техніки хірургічної майстерності, стали актуальними питання лабораторної верифікації генетичної ідентичності донорського органу і розробки єдиних лабораторних стандартів для моніторингу його відторгнення.

Ключову роль в ініціації і розвитку реакції відторгнення грають генетично детерміновані антигени тканинної сумісності, які знаходяться на мембрані клітин різних тканин. Ці надзвичайно поліморфні гени формують головний комплекс гістосумісності, який називається HLA (human leucocyte antigens).

Основна ідея біологічної сумісності тканин при трансплантації полягає в тому, що відторгнення не буде розвиватись, якщо донор трансплантата та реципієнт мають однакові антигени HLA чи мають максимально схожі антигени, щоб знизити реактивність імунної системи і дати можливість органу функціонувати.

Для ідентифікації HLA в світі створили мережу спеціалізованих лабораторій, які керуються розробленими правилами і нормами розробленими визнаними організаціями Європи EFI (European Federation Immunogenetics) і США (American Society Histocompatibility Immunogenetics).

HLA генотипування і ідентифікація HLA-антитіл це дуже високотехнологічні методи лабораторного дослідження, які вимагають відповідного обладнання і системи підготовки відповідних кадрів. До недавнього часу в Україні HLA-генотипування було практично припинено. І тільки зараз йде відновлення цієї дуже важливої ​​ланки в трансплантації.

Подробиці курсу за посиланням:

https://www.surgery.org.ua/News/Details/1be0215a-be68-4cf6-bcd3-510a1075209d?fbclid=IwAR2HHwXJhw-jVdOHgXupXIJak8LoFmVYqS1qM-35XqQzvqx67VLsud7H3Io

Контактна особа: Полончук Наталія Михайлівна +380672696736