photo_2023-12-26_16-08-34.jpg
28 грудня 2023
Новітня методика

Лідія Петрівна родом із Запоріжжя. В 2005 році у зв’язку із жовчно-кам’яною хворобою їй видалили жовчний міхур. Довгі роки жінка не мала жодних скарг на самопочуття, але внаслідок розвитку пізніх ускладнень стриктури (звуження) загальної жовчної протоки було виконано гепатікоюеностомію (штучне, хірургічне поєднання тонкої кишки та зовнішніх жовчовивідних шляхів).

Нещодавно наша пацієнтка стала погано почуватися. З'явилися болі в правому підребер'ї, постійно підвищена температура тіла, присмак жовчі у ротовій порожнині.  

Обстеження, яке було проведено в Центрі, встановило причину цих скарг - первинно стенозуючий холангіт (захворювання, що призводить до звуження жовчних проток), холедохолітіаз (формування конкрементів в жовчних протоках), в ділянці раніше виконаного гепатікоєюноанастомоза, що призвело до блокування відтоку жовчі та розвитку запалення.

Конкремент (камінець) мав значний розмір - більше 4 см. В таких випадках зазвичай виконують оперативне втручання, що передбачає видалення конкременту та формування нового гепатікоєюноанастомозу. Операція доволі складна, особливо якщо врахувати повторне втручання в цій ділянці і, як наслідок, значний злуковий процес.

Наші спеціалісти знайшли вихід з цієї непростої ситуації. Завдяки новітньому обладнанню вдалося провести через шкіру і печінку спеціальний відеоендоскоп та роздробити конкремент лазерним літотриптером, а потім розширити спеціальним балоном звуження жовчовивідних шляхів, і все це під місцевим знеболенням.  

Це мініінвазивне втручання дозволило отримати позитивний клінічний результат без оперативного втручання. Декілька днів і пацієнтка була виписана зі стаціонару.

Нові технології та досвід дають можливість уникнути тяжких операцій, запобігти розвитку ускладнень та максимально скоротити час госпіталізації пацієнта.