Чекаємо на вас:
будні дні з 8-45 до 12-00 (+робочі суботи за потреби)
Адреса:
вул. Академіка Шалімова 30, ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова», новий корпус, відділення трансфузіології та екстракорпоральних методів гемокорекції.
контактний телефон: (044) 497 30-01, (095) 867 09-86
_________________________________________________
Карта проїзду:
Їхати до зупинки «вул. Героїв Севастополя»:
від ст. метро «Політехнічний інститут» - швидкісним трамваєм (будь-який номер), або маршрутним таксі № 442Д;
від залізничного вокзалу «Південний» - маршрутним таксі № 401;
від залізничного вокзалу «Центральний» - швидкісним трамваєм (будь-який номер);
_________________________________________________
Найбільш поширений спосіб донорства - здача цільної крові. Береться кров з вени на руці у кількості 450 мл за один раз. Процедура займає від 5 до 10 хвилин. Необхідно підтримувати інтервал між процедурами здачі крові. Цільну кров можна здавати один раз в два місяці, але не більше 5 разів нарік. Плазму або тромбоцити можна здавати один раз в два тижні.
Як відображається здача крові на здоров'ї?
При регулярній здачі крові відбувається профілактика хвороб імунної системи. Або так званих «накопичуваних хвороб», які викликані проблемами з обміном речовин. Це подагра, атеросклероз, а також порушення роботи шлунка, підшлункової залози, печінки.
Регулярна здача крові корисна для профілактики серцево-судинних хвороб, крім того, відбувається самооновлення всього організму. Надлишок крові та її складових – велике навантаження на серце та судини, та за допомогою донорства виводиться непотрібний баласт.
Вчені Фінляндії стежили, як впливає донорство на частоту інфарктів у чоловіків. Результати показали, що частота інфарктів серед донорів менша в десятки разів! Американські дослідники підтвердили, використовуючи своі спостереження, що частота серцевих нападів на 30 % нижча серед чоловіків, які являються постійними донорами.
Встановлено, що кровотворні органи здорової людини здатні швидко, впродовж декількох днів, відновлювати віддану кров. Цим пояснюється, чому донори зберігають гарне самопочуття та роботоспроможність, в них поліпшуються деякі життєві функції: апетит, сон, настрій. Організм донора стає з часом більш адаптованим до крововтрат.
Здача крові безпечна для донора — використовуються тільки одноразові, стерильні системи для взяття крові, індивідуальні для кожного донора.
Донор, який регулярно здає кров — це донор, кров якого найбільш безпечна, так як стан його здоров'я регулярно обстежується.