Здати кров або плазму

Чекаємо на вас:

у будні дні з 8-45 до 12-00 (робочі суботи за потребою)

Відділення трансфузіології: (044) 497 30-01, (095) 867 09-86

 

Центр знаходиться:

вул. Героїв Севастополя 30, ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова», новий корпус.
_________________________________________________

Пам'ятка донора: https://www.donor.ua/pages/category/1

 

Карта проїзду:

Їхати до зупинки «вул. Героїв Севастополя»:

від ст. метро «Політехнічний інститут»     -  швидкісним трамваєм (будь-який номер), або маршрутним таксі № 442Д; 

від залізничного вокзалу «Південний»      - маршрутним таксі № 401;

від залізничного вокзалу «Центральний» - швидкісним трамваєм (будь-який номер); 

_________________________________________________

Найбільш поширений спосіб донорства - здача цільної крові. Береться кров з вени на руці у кількості  450 мл за один раз. Процедура займає від 5 до 10 хвилин. Необхідно підтримувати інтервал між процедурами здачі крові. Цільну  кров можна здавати один раз в два місяці, але не більше 5 разів нарік. Плазму або  тромбоцити можна здавати один раз в два тижні.

Як відображається здача крові на здоров'ї?

При регулярній здачі крові відбувається профілактика хвороб імунної системи. Або так званих «накопичуваних хвороб», які викликані проблемами з обміном речовин. Це подагра, атеросклероз, а також порушення роботи шлунка, підшлункової залози, печінки.

Регулярна здача крові корисна для профілактики серцево-судинних хвороб, крім того, відбувається   самооновлення  всього організму. Надлишок крові та її складових – велике навантаження на серце та судини, та за допомогою донорства виводиться непотрібний баласт.

Вчені Фінляндії стежили, як впливає донорство на частоту інфарктів у чоловіків. Результати показали, що  частота інфарктів серед донорів менша в десятки разів!  Американські дослідники підтвердили, використовуючи своі спостереження, що частота серцевих нападів на 30 % нижча серед чоловіків, які являються постійними донорами.

Встановлено, що кровотворні органи здорової людини здатні швидко, впродовж декількох днів, відновлювати віддану кров. Цим пояснюється, чому донори зберігають гарне самопочуття та роботоспроможність, в них поліпшуються деякі життєві функції: апетит, сон, настрій. Організм донора стає з часом більш адаптованим до  крововтрат.

Здача крові безпечна для донора — використовуються тільки одноразові, стерильні системи для взяття крові, індивідуальні для кожного донора.

Донор, який регулярно здає кров  — це донор, кров якого найбільш безпечна, так як стан його здоров'я регулярно обстежується.

Інформація про наявність медичних препаратів

що були придбані за кошти державного бюджету України

 



список препаратів

ЗМІНА МЕХАНІЗМУ ФІНАНСУВАННЯ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

ННЦХТ ім. О.О. Шалімова НАМН України долучився до реалізації проекту КМУ щодо зміни механізму фінансування надання медичної допомоги



більше інформації

Про центр Сервіси ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ ДЛЯ ФАХІВЦІВ НОВИНИ Контакти Медтранспорт
Ми сьогодні Наша історія Адміністрація центру Наші фахівці Благодійність Наші партнери Вакансії 3D тур по операційним центру Правова інформація Сертифікати та ліцензії Публічні закупівлі Наглядова рада Вакансії Для страхових компаній Стаціонар Консультативна поліклініка Приймальне відділення Для учасників бойових дій Здати кров - врятувати життя For patients from abroad Зворотній зв'язок Подяка пацієнтам ОСВІТА Післядипломна освіта Навчання в аспірантурі Медична рада Конференції та з’їзди Клінічні випадки Міжнародний класифікатор хвороб МКХ 10 Новий механізм фінансового забезпечення Інституційний репозитарій Асоціація хірургів України Журнал "Клінічна хірургія" Новини Публікації про центр Контактна інформація Як доїхати
logo