Використання лазера в проктологіїЛазерні технології в проктології застосовуються впродовж останніх 20 років і численність їх щороку зростає, що обумовлено, в першу чергу, малою травматичністю та можливістю прецизійної техніки в умовах сухого операційного поля. ПЕРЕВАГИ ВИКОРИСТАННЯ ЛАЗЕРА В ПРОКТОЛОГІЇ:
В НАЦІОНАЛЬНОМУ ІНСТИТУТІ ХІРУРГІЇ ТА ТРАНСПЛАНТОЛОГІЇ ІМЕНІ О.О. ШАЛІМОВА ЛІКУЮТЬ НАСТУПНІ ПРОКТОЛОГІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ:
ГЕМОРОЙ - термін грецького походження, який складається зі слів: «гема» - кров, «ррео» - перебіг. У нинішній час геморой має таке значення - збільшення обсягу або розширення кавернозних тіл прямої кишки з наступним виділенням крові з них. Геморой є одним з найпоширеніших проктологічних захворювань. Проявляється відчуттям печіння, важкості, свербіння в задньому проході, кровотечами яскраво-червоною кольору. Може ускладнитися випаданням, защемленням і тромбозом гемороїдальних вузлів. Збільшення гемороїдальних вузлів, виявлене при огляді, яке не супроводжується клінічною симптоматикою, не рахується захворюванням. Сприяють розвитку захворювання наступні чинники: схильність до розладів стільця (часті закрепи або проноси), сидячий спосіб життя, зловживання гострою їжею і алкоголем. Крім того, порушення кровообігу в періанальної зоні можуть сприяти деякі види спорту: кінний, велосипедний, важка атлетика. У жінок розвитку геморою може сприяти вагітність і пологи. Виділяють гострий і хронічний геморой. За локалізацією вузлів також виділяють внутрішній, зовнішній та комбінований геморой. Стадії внутрішнього геморою:
АНАЛЬНІ БАХРОМКИ (періанальні бахромки) - складки шкіри в області заднього проходу. Анальні бахромки з'являються в результаті раніше перенесеного геморою. Самі по собі анальні бахромки не завдають болю, але ускладнюють щоденний туалет ануса, неприємні на дотик і візуально. Багато хто навіть не звертають уваги на цю проблему, а для більшості пацієнтів вона є лише косметичним дефектом. Естетичний дефект особливо болісно переживають молоді жінки, що змушує їх відчувати труднощі при інтимній близькості і згодом формує комплекс незадоволеності. ПОЛІПИ - є доброякісними розростаннями епітелію слизової кишки. Вони можуть мати різні розміри. Маленькі поліпи зазвичай не викликають скарг і пацієнт навіть не знає про його існування. Поліпи в прямій кишці можуть утворюватися в результаті різних причин. Але найчастіше вони з'являються на тлі хронічного запалення в стінці кишки. ТРІЩИНА ПРЯМОЇ КИШКИ виникає в результаті розриву тонкої шкіри в анальному каналі. Такий розрив може виникнути під час сильного напруження при проходженні щільних калових мас у осіб, які страждають запорами, а також при грубій спробі анального сексу. У момент розриву заднього проходу людина відчуває сильний біль і відзначає виділення свіжої крові з заднього проходу. Розрив ануса виникає найчастіше в самому слабкому місці по передній або задній стінці анального каналу. Виникла тріщина заднього проходу дуже погано заживає і часто перетворюється на хронічну виразку. Хронічна тріщина заднього проходу є серйозним проктологічним захворюванням і супроводжується сильним болем в задньому проході після дефекації. Болі при цьому дуже інтенсивні, ріжучі та можуть тривати кілька годин. Крім того, після стільця може відзначатися виділення свіжої крові. ГОСТРІ КОНДИЛОМИ виникають в результаті інфікування вірусом папіломи людини. Гострі кондиломи являють собою розростання біло-рожевого кольору, які спочатку мають м'яку консистенцію, але при тривалому існуванні вкриваються роговим епітелієм і стають жорсткими на дотик і нагадують бородавки. Гострі кондиломи зустрічаються на геніталях, навколо ануса і в задньому проході, а також в роті. Гострі кондиломи схильні до зростання і поширення. |