Загальні клінічні підрозділи
Відділення трансфузіології
Опис відділу Співробітники відділу
003.jpg
Завідувач відділення траснфузіології та екстракорпоральних методів гемо корекції

Короткоручко
Сергій Іванович

Відділення переливання крові існує змоменту заснування інституту  – це надзвичайно потужний підрозділ інституту, який забезпечує компонентами крові всі оперативні втручання, які тут виконуються. Передові технології відділення дали змогу ліквідувати ускладнення, які пов’язані з переливанням крові та її компонентів.

Служба крові є найважливішою стратегічною частиною  системи охорони здоров'я України. Основний напрям служби крові - максимальна допомога хворим людям  разом з максимальною безпекою для людей і навколишнього середовища.

Переливання крові нерідко потрібні жінкам під час пологів для того, щоб зберегти життя матері і дитини.  

Є люди, які потребують препарати крові довічно. Це, в першу чергу, пацієнти з гемофілією.

Донорська кров потрібна хворим з онкологічними захворюваннями, з хірургічною патологією. Це люди, що потребують протезування суглобів,  кардіохірургічні пацієнти, хворі, що потребують трансплантації органів. Хворі, що поступають в лікарні по швидкій допомозі з різного роду кровотечами. Хірургічні операції зв'язані з травмою судин, тканин, з необхідністю відновлення втрачених  компонентів крові.

Ми живемо в період технологічних катастроф, природних катаклізмів, коли в лікарні поступають великі кількості травмованих людей. Будь-якої хвилини може знадобитися кров або її компоненти, причому перевірена і в достатній кількості. Тисячі людей гинуть тому, що не вчасно перелита кров або її опинилося недостатньо або зовсім не було.

Відділення трансфузіології Інституту хірургіїта трансплантології існує з 1976 року. В 2001 році  відділення було реорганізоване. Закуплена апаратура. Персонал відділення пройшов навчання  методам заготівлі компонентів крові:  еритромаси і свіжозамороженої плазми, роботі з новим гелевим мікрометодами для сучасних імуногематологічних досліджень.Проведена комп'ютеризація відділення. Було застосоване обов'язкове використання лейкоцитарних фільтрів при масивних гемотрансфузіях. Вперше на Україні в інституті організовано переливання Сеll -негативної крові дітям і жінкам дітородного віку при відповідному фенотипі.

За  останні 4 роки у відділенні збільшена заготівля  крові в 4 рази, майже 2000 л крові, яка переробляється на еритромасу та свіжозаморожену плазму (понад 800 літрів). Це дало можливість повністю забезпечити першу і подальші трансплантації печінки вперше в Україні від живого донора реципієнту, а також всі планові та ургентні  оперативні втручання в інституті. Одна операція по трансплантації печінки потребує біля 10 літрів індивидуально підібраної еритромаси та 20 літрів карантинізованої свіжозамороженої плазми.

Завдяки раціональній організації праці у відділенні постійно є запас еритромаси та карантинізованої плазми усіх груп крові в достатній кількості.

Колектив відділення трансфкзіологіїї дружнійта відповідальний. У відділенні працює 18 співробітників, з них 5 лікарів, 5 медичних сестер та 3 лаборанти.

 

 
 
Інформація про наявність медичних препаратів

що були придбані за кошти державного бюджету України

 список препаратів

ЗМІНА МЕХАНІЗМУ ФІНАНСУВАННЯ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НІХТ ім. О.О. Шалімова НАМН України долучився до реалізації проекту КМУ щодо зміни механізму фінансування надання медичної допомогибільше інформації

Про інститут ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ ТРАНСПЛАНТАЦІЯ ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ Для фахівців НОВИНИ Контакти
Ми сьогодні Наша історія Адміністрація інституту Наші фахівці Наші партнери Вакансії 3D тур по операційним інституту Сертифікат якості ISO 9001:2009 Публічні закупівлі НОРМАТИВНО ПРАВОВА БАЗА Іноформація для пацієнтів, що потребують трансплантації Стаціонар Консультативна поліклініка Приймальне відділення Для учасників антитерористичних заходів For patients from abroad Подяка пацієнтам Аспірантура та докторантура Післядипломна освіта Медична рада Конференції та з’їзди Клінічні випадки Міжнародний класифікатор хвороб МКХ 10 Новий механізм фінансового забезпечення Інституційний репозитарій Асоціація хірургів України Журнал "Клінічна хірургія" Новини Публікації про інститут Відеорепортажі про інститут
logo