Наукові відділи та клінічні відділення
Наукові відділи та клінічні відділенняВідділ анестезіології та інтенсивної терапіїВідділ торако-абдомінальної хірургіїВідділ трансплантації ниркиВідділ трансплантації та хірургії серцяВідділ хірургії підшлункової залози, лапароскопічної та реконструктивної хірургії жовчовивідних протокВідділ трансплантації та хірургії печінкиВідділ мікросудинної, пластичної та відновлювальної хірургіїВідділ хірургії магістральних судинВідділ хірургії поєднаної патології та захворювань заочеревинного просторуВідділ ендоваскулярної хірургії та інтервенційної радіологіїВідділ променевої та функціональної діагностикиВідділення ендоскопіїВідділення онкологіїВідділення променевої терапіїВідділення ультразвукової і функціональної діагностикиВідділ лабораторної діагностикиВідділ патологічної анатомії та цитологіїВідділ науково-організаційної роботи та інформаціїВідділ експериментальної хірургіїВідділ нефрології та діалізуЗагальні клінічні підрозділи
Відділ патологічної анатомії та цитології
Опис відділу Співробітники відділу
Кропельницький.jpg
Завідувач відділення патологічної анатомії та цитології

Кропельницький
Владислав Олександрович

Основні напрямки науково-практичної діяльності:

У відділенні патологічної анатомії та цитології щорічно досліджується матеріал від більше ніж 4 000 пацієнтів, аналізуються більше 15 000 гістологічних препаратів/парафінових блоків, проводиться дослідження 3 000 цитологічних діагностичних об’єктів. Багатопрофільність хірургічної клініки Центру визначає діапазон і напрямки клінічних досліджень.

У відділенні проводяться дослідження матеріалів патологічних процесів стравоходу, шлунку, кишківника, підшлункової залози, печінки, жовчного міхура та жовчовивідних шляхів, позаорганних пухлин черевної порожнини та заочеревинного простору, нирок та сечовивідних шляхів, легені та бронхів, щитоподібної залози, наднирників, лімфатичних вузлів, судин, статевих органів. Переважають дослідження IV-V категорії складності.

Щорічно виконується близько 800 експрес-гістологічних досліджень для оцінки країв резекції, верифікації первинного пухлинного процесу. Окреме місце посідає експрес-гістологічна оцінка придатності органів для трансплантації, для забезпечення якої налагоджена цілодобова служба чергування.

У відділенні виконується широкий профіль імуногістохімічних досліджень (наявно 110 антитіл) операційного та біопсійного матеріалу для встановлення гістогенезу пухлин, прогностичних та провісних маркерів перебігу пухлинних процесів, оцінки реакцій відторгнення трансплантованих органів.

Велика увага приділяється поглибленому дослідженню органів та органокомплексів, що були видалені з приводу онкологічних процесів для наближення до світових стандартів. Особливе місце займає вивчення регіонарних лімфоколекторів, метастатичне ураження яких є одним з основних несприятливих факторів перебігу онкологічного процесу, а також маркування та дослідження країв резекції, зокрема у випадках роботи з матеріалом панкреатодуоденектомії з приводу раку підшлункової залози.

В лабораторії використовується найбільш точна, морфологічна, діагностика гелікобактеріозу (Helicobacter pylori) - інфекції, яка суттєво впливає на перебіг виразкових процесів в шлунку та дванадцятипалій кишці.

Співробітники лабораторії мають унікальний досвід використання кількісних морфологічних методів для клінічної та доклінічної діагностики.

Дослідження мазків периферичної крові з пальця з використанням сучасних комп’ютерних технологій дозволяє визначити вираженість ендогенної інтоксикації, ефективно прогнозувати виникнення ускладнень у післяопераційному періоді, проводити моніторинг пацієнтів після трансплантації, виявити активність вірусної інфекції, виявити причини хронічної втоми, поганого самопочуття у людей, які не мають якихось певних проявів хвороби і не знають до лікаря якого профілю їм слід звернутись.

За останні 10 років в лабораторії захищено 6 кандидатських дисертацій, виконано морфологічні фрагменти багатьох науково-дослідних та дисертаційних робіт. Розроблено методику оцінки кількісних морфологічних параметрів на основі системного аналізу. Опубліковано більше 300 наукових праць, зареєстровано 16 винаходів та авторські права на науково-практичні розробки.

 

Інформація про наявність медичних препаратів

що були придбані за кошти державного бюджету України

 список препаратів

ЗМІНА МЕХАНІЗМУ ФІНАНСУВАННЯ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

ННЦХТ ім. О.О. Шалімова НАМН України долучився до реалізації проекту КМУ щодо зміни механізму фінансування надання медичної допомогибільше інформації

Про центр Сервіси ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ ДЛЯ ФАХІВЦІВ НОВИНИ Контакти Медтранспорт
Ми сьогодні Наша історія Адміністрація центру Наші фахівці Благодійність Наші партнери Вакансії 3D тур по операційним центру Правова інформація Сертифікати та ліцензії Публічні закупівлі Наглядова рада Вакансії Для страхових компаній Стаціонар Консультативна поліклініка Приймальне відділення Для учасників бойових дій Здати кров - врятувати життя For patients from abroad Зворотній зв'язок Подяка пацієнтам ОСВІТА Післядипломна освіта Навчання в аспірантурі Медична рада Конференції та з’їзди Клінічні випадки Міжнародний класифікатор хвороб МКХ 10 Новий механізм фінансового забезпечення Інституційний репозитарій Асоціація хірургів України Журнал "Клінічна хірургія" Новини Публікації про центр Контактна інформація Як доїхати
logo