Наукові відділи та клінічні відділення
Наукові відділи та клінічні відділенняВідділ анестезіології та інтенсивної терапіїВідділ ендоваскулярної хірургії та інтервенційної радіологіїВідділ мікросудинної, пластичної та відновлювальної хірургіїВідділ торако-абдомінальної хірургіїВідділ трансплантації та хірургії печінкиВідділ трансплантації ниркиВідділ трансплантації та хірургії серцяВідділ хірургії підшлункової залози, лапароскопічної та реконструктивної хірургії жовчовивідних протокВідділ хірургії магістральних судинВідділ хірургії поєднаної патології та захворювань заочеревинного просторуВідділ променевої та функціональної діагностикиВідділення онкологіїВідділення ультразвукової і функціональної діагностики та ендоскопіїЛабораторія біохімії та бактеріологіїЛабораторія патоморфології та цитологіїВідділ науково-організаційної роботи та інформаціїВідділ експериментальної хірургіїЗагальні клінічні підрозділи
Лабораторія патоморфології та цитології
Опис відділу Співробітники відділу
Тумасова.jpg
Старший науковий співробітник

Тумасова
Катерина Петрівна

Лабораторія відіграє важливе значення не лише в інституті, але й далеко за його межами. Унікальні методи дослідження, колосальний досвід колективу та повна самовіддача забезпечили лабораторії авторитет серед всіх медичних закладів держави.

Основні напрямки науково-практичної діяльності:

В лабораторії патоморфології та цитології щорічно досліджується біля 20000 гістологічних та більше 3 000 цитологічних діагностичних об’єктів.  Багатопрофільність хірургічної клініки Інституту визначає діапазон і напрямки клінічних досліджень. В лабораторії проводяться дослідження стравоходу, шлунку, кишечника, підшлункової залози, печінки, жовчного міхура, нирок, легенів та бронхів, лімфатичних вузлів, судин, статевих  органів.

В лабораторії використовується найбільш точна, морфологічна, діагностика гелікобактеріозу (гелікобактер пилори) - інфекції, яка суттєво впливає на перебіг виразкових процесів в шлунку та дванадцятипалій кишці.

Співробітники лабораторії мають унікальний досвід використання кількісних морфологічних методів для клінічної та доклінічної діагностики.

Дослідження мазків периферичної крові з пальця з використанням сучасних комп’ютерних технологій дозволяє визначити вираженість ендогенної інтоксикації, ефективно прогнозувати виникнення ускладнень у післяопераційному періоді, проводити моніторінг пацієтів після трансплантації, виявити активність вірусної інфекції, виявити причини хронічної втоми, поганого самопочуття у людей, які не мають якихось певних проявів хвороби і не знають до лікаря якого профілю їм слід звернутись.

Методика приваблює простотою отримання достатньої кількості діагностичного матеріалу, відсутністю загрози ускладнень, можливістю кількісної оцінки та зменшенням ролі суб’єктивного фактора. Тому вона пропонується для використання не тільки в умовах хірургічної клініки, а в інших обставинах – при диспансерному нагляді, при контролі за ефективністю лікування, при апробації лікарських препаратів, забезпеченні скрінінгових досліджень, створенні індивідуальних банків даних, страхування медичних і лікувальних ризиків.

При необхідності дослідження біоптатів печінки при хронічному гепатиті С, а також в умовах ішемії, реперфузії та кризу відторгнення при пересадці печінки, традиційне морфологічне дослідження доповнюється кількісним дослідженням, яке дозволяє визначені критерії зворотності  і незворотності дистрофічного процесу в печінці, а також прогнозувати розвиток фіброзу і цирозу печінки.

При дослідженні біопсій бронхів (гістологічного та цитологічного матеріалу) на основі кількісної морфології визначається наявність бронхіальної обструкції або прогнозується ймовірність її розвитку.

Дослідження зішкрібків зі слизової оболонки щоки (букальний епітелій) дозволяє отримати додаткову інформацію щодо стану слизової оболонки травного каналу, визначити рівень диспластичних процесів. Така інформація може бути корисною при діагностиці і диференціальній діагностиці пухлин, а також може бути приводом до поглибленого обстеження навіть при відсутності клінічних проявів захворювання.

За останні 10 років в лабораторії захищено 6 кандидатських дисертацій, виконано морфологічні фрагменти багатьох науково-дослідних та дисертаційних робіт. Розроблено методику оцінки кількісних морфологічних параметрів на основі системного аналізу. Опубліковано більше 300 наукових праць, зареєстровано 12 винаходів та авторські права на науково-практичні розробки.

 

Інформація про наявність медичних препаратів

що були придбані за кошти державного бюджету України

 список препаратів

ЗМІНА МЕХАНІЗМУ ФІНАНСУВАННЯ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НІХТ ім. О.О. Шалімова НАМН України долучився до реалізації проекту КМУ щодо зміни механізму фінансування надання медичної допомогибільше інформації

Про інститут ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ ТРАНСПЛАНТАЦІЯ ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ Для фахівців НОВИНИ Контакти
Ми сьогодні Наша історія Адміністрація інституту Наші фахівці Наші партнери Вакансії 3D тур по операційним інституту Сертифікат якості ISO 9001:2009 Публічні закупівлі НОРМАТИВНО ПРАВОВА БАЗА Іноформація для пацієнтів, що потребують трансплантації Стаціонар Консультативна поліклініка Приймальне відділення Для учасників антитерористичних заходів For patients from abroad Подяка пацієнтам Аспірантура та докторантура Післядипломна освіта Медична рада Конференції та з’їзди Клінічні випадки Міжнародний класифікатор хвороб МКХ 10 Новий механізм фінансового забезпечення Інституційний репозитарій Асоціація хірургів України Журнал "Клінічна хірургія" Новини Публікації про інститут Відеорепортажі про інститут
logo