Наукові відділи та клінічні відділення
Наукові відділи та клінічні відділенняВідділ анестезіології та інтенсивної терапіїВідділ торако-абдомінальної хірургіїВідділ трансплантації ниркиВідділ трансплантації та хірургії серцяВідділ хірургії підшлункової залози, лапароскопічної та реконструктивної хірургії жовчовивідних протокВідділ трансплантації та хірургії печінкиВідділ мікросудинної, пластичної та відновлювальної хірургіїВідділ хірургії магістральних судинВідділ хірургії поєднаної патології та захворювань заочеревинного просторуВідділ ендоваскулярної хірургії та інтервенційної радіологіїВідділ променевої та функціональної діагностикиВідділення ендоскопіїВідділення онкологіїВідділення променевої терапіїВідділення ультразвукової і функціональної діагностикиВідділ лабораторної діагностикиВідділ патологічної анатомії та цитологіїВідділ науково-організаційної роботи та інформаціїВідділ експериментальної хірургіїВідділ нефрології та діалізуЗагальні клінічні підрозділи

Відділ лабораторної діагностики

Опис відділу Співробітники відділу
250.webp
Керівник лабораторії

Дєєв
Валерій Аркадійович

Лабораторія є високоспеціалізованим центром з діагностики різноманітних хвороб шляхом проведення біохімічних та бактеріологічних досліджень. Оснащення та досвід забезпечують найвищі стандарти якості.

Основні напрямки науково-практичної діяльності:

Група біохімії  вивчає та вирішує проблеми ензимодіагностики, гемостазу та проводить визначення інших біохімічних показників у амбулаторних та стаціонарних хворих після хірургічних втручань та трансплантації органів. Постійно займається автоматизацією лабораторних досліджень.

Багатопрофільність ННЦХТ ім. О.О.Шалімова НАМН України обумовлює широкий спектр біохімічних досліджень, які постійно вдосконалюється на базі нових методик. За допомогою сучасних автоматичних біохімічних аналізаторів досліджуються показники білкового обміну (загальний білок, альбумін, білкові фракції, тимолова проба, креатинін, сечовина, сечова кислота), вуглеводного (глюкоза,  інсулін, С-пептид, глікозильований гемоглобін, лактат, сіромукоїди, сіалові кислоти), ліпідного (загальні ліпіди, тригліцериди, загальний холестерин та його фракції,  аполіпопротеїн А),  водно-сольового (калій, натрій, кальцій, фосфор, магній, залізо, залізозв'язуюча здатність). Проводяться дослідження специфічних імунопротеїнів (С-реактивний білок, антистрептолізин-О, ревматоїдний фактор) та  прокальцитоніну для диференційної діагностики септичних станів. Визначаються практично всі показники системи згортання крові та проводиться моніторинг хворих, які лікуються антикоагулянтами.

Наявність новітнього обладнання дає змогу проводити моніторинг антидепресантів - циклоспорину, такролімусу та інших лікарських препаратів.

Лабораторія постійно приймає участь в міжнародному та міжлабораторному контролі якості досліджень.

Група бактеріології  виконує бактеріологічні дослідження виділень із носової та ротової порожнин, очей, вух, ран, сечі, калу, жовчі, крові, харкотиння, ексудатів, вмісту нориць, спинномозкової рідини, тканин, виділень статевих органів, досліджень калу на дисбактеріоз.

Для ефективного лікування гнійно–запальних бактеріальних та грибкових захворювань в лабораторії проводиться визначення чутливості виділених мікроорганізмів до антибактеріальних та протигрибкових препаратів. Ці дослідження проводяться як стандартними методами, так і за допомогою автоматичних мікробіологічних аналізаторів.

З метою покращення медичної допомоги хворим з гнійними хірургічними захворюваннями і посиленням заходів по боротьбі з внутрішньолікарняними інфекціями лабораторія проводить широкий бактеріологічний контроль об'єктів навколишнього середовища, інструментів, повітря, шкіри рук медперсоналу.

Комплекс бактеріологічних досліджень направлений на запобігання шляхів розповсюдження госпітальних штамів мікроорганізмів-збудників внутрішньолікарняних інфекцій.